AKTUALNOŚCI

            

2022-10-12

Konkurs plastyczny "Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci!"

Konkurs plastyczny "Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci!"

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do wspólnej zabawy i kreatywnego pokazania, co daje im Unia Europejska. Każdy ma równe szanse w konkursie, bo Unia daje równe możliwości. Niech młodzi artyści pokażą, na co ich stać!

Na czym polega konkurs

Fundusze Europejskie sfinansowały plac zabaw koło Waszego domu lub przedszkola, a dzieci chętnie się na nim wspólnie bawią? A może w wakacje korzystacie z pięknych tras kajakowych lub rowerowych?

Zilustrujcie to co związane z Unią Europejską na Pomorzu – korzyści płynące z członkostwa w UE, wspólne wartości.

Czekamy na prace konkursowe dotyczące Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej widzianych oczami dzieci.

Potrzebujecie inspiracji? Przeczytajcie opowiadanie "Gryfiołek i Euralka na tropie uciekającej gwiazdki" (PDF 6 MB)

2022-10-12

"POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ"

"POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ"

Trwa nabór prac na Konkurs Plastyczny "POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ", organizowany wspólnie przez Fundację Muzeum Światowego Dziedzictwa i Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych, domy kultury, świetlice wiejskie, pracownie artystyczne. Termin nadsyłania prac upływa 25 listopada 2022.

Regulamin oraz więcej informacji na stronie: www.kck.krokowa.pl oraz www.visitme.com.pl ....

2022-10-10

Wyjście klasy III do lasu….

Dziś klasa trzecia wybrała się do pobliskiego lasu na poszukiwanie darów jesieni. Podczas tej wyprawy uczniowie utrwalili wiedzę przyrodniczą m.in. o gatunkach drzew, grzybów, warstwach lasu i jego mieszkańcach.  Potrafią dokonywać pomiaru pnia drzewa, znają zawody związane z lasem. Na uczniów czekała także konkurencja sportowa. Po kilkugodzinnej wędrówce wróciliśmy do szkoły z pełnymi grzybów koszykami i bagażem doświadczeń.

2022-10-10

Zajęcia w Słowińskim Parku Narodowym

6 października uczniowie klas 4,6 i 7 wzięli udział w programie edukacyjnym "Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w Słowińskim Parku Narodowym". Uczniowie zwiedzali Muzeum w Czołpinie, które znajduje się w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z XIX w. Dzięki multimedialnej ekspozycji poznali położenie dzisiejszego Parku Narodowego oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat flory i fauny występującej w tym rejonie. Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, dotyczących bursztynu, zasobów naturalnych i zanieczyszczeń środowiska.

2022-10-07

Szkolny Konkurs ,,Kolorowy piórnik"

We wrześniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Kolorowy piórnik". Zadanie polegało na wykonaniu pracy tematycznie związanej ze szkołą i jej wnętrzem. Warunkiem koniecznym było to, że rysunek bądź kompozycja miały być wykonane w jednym kolorze. Do świetlicy wpłynęło bardzo dużo pięknych prac. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę rzeczową lub słodki upominek.

2022-10-07

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

    30  września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Świetnym pomysłem były gry i zabawy, które przyniosły sporo śmiechu i radości. Zabawa w grupach była super okazją do spędzenia wolnego czasu. Mali chłopcy  bawili się w kalambury, a starsi brali udział  w różnego rodzaju qwizach. Nagrodą za udział w zabawach  były ciekawe  upominki.

2022-10-05

CZYTELNIK WRZEŚNIA

Kto czyta książki-żyje podwójnie”

Umberto Eco

 

 

CZYTELNICY MIESIĄCA

WRZEŚNIA

 

Małgorzata Majewska

Jakub Tomczak

Marta Bobrucka

 

2022-09-26

Zaproszenie do XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów

Pierwsza edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyła się w roku szkolnym 2006/2007. Olimpiada została powołana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej w roku 2006, z inicjatywy Stowarzyszenia „Talent” i przy współudziale Zespołu Koordynatorów Edukacji Informatycznej oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. W latach 2010 - 2014 Olimpiada była organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, a w latach 2014 - 2019 przez Stowarzyszenie “Talent”. Od roku szkolnego 2019/2020 Olimpiadę organizuje Fundacja Rozwoju Informatyki, a nazwa Olimpiady została zmieniona na Olimpiadę Informatyczną Juniorów.

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO REGULAMINU UCZESTNICTWA w OLIMPIADZIE

2022-09-26

Uroczystości patriotyczno-religijne ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof

   25 września br. na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbyła się piękna uroczystość patriotyczno-religijna ku czci pomordowanych więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof. Poprzedziło ją złożenie kwiatów przy obelisku pamięci w Gęsi.

   Od lat ostatnia niedziela września gromadzi w Krępie wszystkich pragnących oddać cześć tym, którzy zginęli zamęczeni w czasie Marszu Śmierci KL Stutthof.

2022-09-24

Sprzątanie cmentarza w Krępie Kaszubskiej

 Tradycyjnie już w sobotę, 24 września br. – uczniowie naszej szkoły sprzątali cmentarz w Krępie Kaszubskiej przed niedzielnymi uroczystościami.

   Pogoda sprzyjała, bo nie wiało i spadło niewiele liści. Mimo to przybyli uczniowie mieli co robić. Dzielnie grabili liście, zamiatali chodniki. Zmęczeni, ale zadowoleni usiedli i odpoczywali po zakończonej pracy. Dziećmi opiekowała się p. Irena Bednarczyk.

2022-09-19

NARODOWE CZYTANIE

 

2, 5, 6 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

2022-09-15

Dzień kropki …

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „Pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę.Tego dnia na naszych szkolnych korytarzach zagościło mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek i piegów na twarzach. Urzekła nas również kreatywność rodziców, którzy wyczarowali swoim dzieciom stroje w kropki. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.

2022-09-14

Wybory do Samorządu Szkolnego

W wyniku głosowania przedstawicieli poszczególnych klas, przewodniczącym Samorządu został  Oskar Okrój z kl. VII, zastępcą Marcjanna Itrych z kl. VI. Liczymy na owocną współpracę w tym roku szkolnym. Przypominamy, że każdy z uczniów tworzy samorząd. Ciekawe pomysły i inicjatywy należy zgłaszać poprzez przewodniczącego samorządu do opiekunów, którymi w tym roku szkolnym są:

p. Patrycja Czachorowska,

p. Michał Górski,

p. Tomasz Neubauer,

p. Magdalena Ośnicka,

p. Anna Polska.

Jutro „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Obowiązuje strój w kropki. 

2022-09-05

Uroczystości w Sztutowie.

2 września (piątek), uczniowie klas ósmych razem ze swoimi wychowawczyniami Magdaleną Ośnicką i Marią Cieszkowską uczestniczyli w obchodach 83 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego Stutthof.