AKTUALNOŚCI
Program,,BohaterON-włącz historię!"
Nasza szkoła również w tym roku szkolnym przystąpiła do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie organizacje: Fundację ROSA i Fundację SENSORIA, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
Dzięki uczestnictwu w tym projekcie, uczniowie dowiedzieli się kim byli bohaterowie Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały laurki. Kartki te zostały wysłane do Fundacji Sensoria do Wrocławia. Stamtąd trafią już we właściwe ręce- w ręce uczestników Powstania Warszawskiego.
Dzień Świątecznego Swetra
Drodzy nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły!
W imieniu Samorządu Szkolnego zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania dnia 6 grudnia, czyli Mikołajek. W tym roku dzień ten ogłaszamy Dniem Świątecznego Swetra. Zachęcamy wszystkich do włożenia swetra, bluzy lub T-shirta ze świątecznym motywem. Takie wdzianko możecie przygotować też sami :)
Już nie możemy się doczekać !!!
Koordynator: Pani Monika Okuniewska
Lapbooki efektem pracy z lekturami...
Klasa 4, 6 i 8a pracowały ostatnio nad lekturami. W kl.4 była to Akademia Pana Kleksa, w kl.6- Dynastia Miziołków, w kl.8a- Oskar i Pani Róża. Aby uporządkować informacje o bohaterach, wydarzeniach i autorach tych książek, uczniowie wykonali lapbooki, czyli tzw. książki na kolanie. Prace były pięknie wykonane, rzetelnie przygotowane i zawierały wiele informacji i ciekawostek dotyczących przerabianych lektur. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w zastosowaniu różnych form przekazania tego, co w lekturach było wg nich najciekawsze i co im się najbardziej podobało. Kilku czwartaków przygotowało także modele akademii, do której trafił Adaś Niezgódka. Wszystkie prace znalazły się na wystawie w naszej szkolnej bibliotece. Brawo za kreatywność !!!
Koordynator: Pani Monika Okuniewska
Chmura wartości uczniów kl. 8
Klasy 8 pracowały ostatnio na języku polskim nad chmurą wartości. Uczniowie zastanawiali się co jest dla nich ważne, co potrzebne, jakie wartości są dla nich najistotniejsze. Mamy bardzo świadomą młodzież. Oto wyniki niektórych prac.
Koordynator: Pani Monika Okuniewska
Półfinały wojewódzkie dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci
25 listopada w Zespole Szkół w Miechucinie odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Nasz powiat reprezentowany był przez uczniów naszej szkoły w składzie: dziewczęta (Amelia Gerc, Maja Mielewczyk, Oliwia Nadolska), chłopcy (Nikodem Sprawski, Tomasz Małecki, Marcel Detlaf i Mariusz Paczos).
WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W listopadzie zorganizowano w naszej bibliotece wystawę nowości wydawniczych. Uczniowie szkoły i pracownicy z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie książki z różnych dziedzin: sztuki, medycyny, prawa, religii, pedagogiki, historii, geografii czy też książki kulinarne. Nie zabrakło również bajek i baśni, tomików wierszy, opowiadań i fantastyki. Wystawa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - AKADEMIA ŚWIETLICOWA
W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Akademia Świetlicowa „Świetliczaki na tropie…zagadek”.
Cele projektu:
- wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia
- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody
- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju
- rozwijanie zdolności manualnych ucznia
- nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce
WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW
WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW W ŁEBIE
17 listopada uczniowie naszej szkoły –uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego- zwiedzali wystawę statków i okrętów w Łebie. Oglądaliśmy realistyczne modele 40 najsławniejszych statków i okrętów z całego świata, a także poznaliśmy ich krótką historię. Szczególną uwagę zwróciliśmy na statki, które zatonęły w pobliżu Łeby oraz te, które są z Łebą związane.
MARATON PISANIA LISTÓW
MARATON PISANIA LISTÓW
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los
konkretnego człowieka.
DOŁĄCZ DO NAS W DNIACH 29 XI - 10 XII 2021 Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły,
aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz
i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.
Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.
Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.
Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone w terminie 12- 24 listopada
2021 r. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym
Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają
również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych,
dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym
Spisie Powszechnym.
Szkoła Pamięta - Piękna dekoracja drzwi sal lekcyjnych
Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą dekorację klasowych drzwi. Pomysłodawcą tej rywalizacji był Samorząd Szkolny.
Wszystkie klasy stanęły do walki o ogromną ochotą. Nad pięknymi ozdobami pracowali uczniowie, którym pomocą i radą służyli wychowawcy. 15 listopada odbyło się głosowanie. Pani Dyrektor, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły ocenili wszystkie dekoracje i oddali swój głos na najlepszy Ich zdaniem projekt. Wybór był bardzo trudny a poziom prac bardzo wyrównany.
Z dumą ogłaszamy, że :
1 miejsce zdobyła klasa 8A z wychowawczynią Panią Moniką Okuniewską
2 miejsce zdobyła klasa 1 z wychowawczynią Panią Anną Polską
3 miejsce zdobyła klasa 4 z wychowawczynią Panią Justyną Rosik.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu. Wszystkim uczniom i wychowawcom dziękujemy za piękne prace, za wolę walki, zaangażowanie i pracę zespołową. W tym roku w wyjątkowy sposób uczciliśmy to ważne dla Polaków święto. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży :)
Koordynator: Pani Monika Okuniewska
11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości
Uczniowie klasy 6 oraz reprezentacja klasy 8, zaprosili społeczność szkolną na uroczysty apel obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę.
Szkolny konkurs historyczny- Mistrz Dat
Z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowano w szkole konkurs dla klas VII- VIII - Mistrz Dat. Wzięło w nim udział 8 uczniów.
Rozstrzygnięcie nastąpiło podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości dnia 10.11.2021 roku. Dyrektor szkoły Pani Alicja Guźniczak wręczyła uczniom dyplomy, medale oraz puchary.
Tytuł MISTRZA DAT zdobyli ex aequo Julian Rzepka z klasy VII a oraz Milena Mazur z klasy VIII a. Tytuł VICEMISTRZA zdobył Paweł Misiura z klasy VIII b. Brązowy medal zdobył Wojciech Wolski z klasy VIII a :)
Świetnie poradzili sobie z niełatwym zadaniem również:
Kacper Labuda, Wiktor Kreft, Karolina Jurczyk oraz Julia Domarus.
Wszystkim składamy ogromne gratulacje i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach:)
Organizator i koordynator konkursu Pani Elżbieta Laskiewicz.
Podwójne mistrzostwo powiatu i awans do półfinałów wojewódzkich!!!
9 listopada w ramach Igrzysk Dzieci objętych Wojewódzkim Kalendarzem Sportowym odbył się finał powiatowy dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W ostatni dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie klasy zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób cała w społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.